OTOMOTİV KLİMA FİLTRELERİ

Aktif Karbonlu Polen Filtresi:

Aktif karbonlu polen filtresi, toz ve kirin yanı sıra, zararlı egzoz gazını, yüksek ozon konsantrasyonunu ve hoş olmayan kokuları dışarıda tutar. Kullanılan kıvrımlı körük üç ayrı tabakadan oluşmaktadır. İki dokusuz kumaş katmanı arasına bir aktif karbon tabakası yerleştirilmiştir. Son yıllarda artan çevre kirliliğine bağlı olarak otomobil kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

ENDÜSTRİYEL FİLTRELER

Torba Filtreler :

Sentetik elyaf malzemeden, galvaniz veya plastik çerçeveden imal edilmektedir.Havalandırma ve klima tesislerinde aerosol ve ince taneciklerin ayrılmasında, havada asılı toz partiküllerin filtrelenmesinde kullanılmaktadır. Hastaneler, ilaç fabrikaları, kimya tesisleri ve elektronik sanayisi gibi yüksek verimlilikte filtrasyon sistemlerinde ön filtreden sonra hassas filtrasyon amacıyla kullanılmaktadır.

Panel (Kaset) Filtreler:

Panel veya Kaset Filtreler, tabaka halindeki elyaf filtre malzemesinin (sentetik elyaf, cam elyaf, sünger vb.) standart veya özel ölçülerde kesilip, sızdırmazlık sağlanmış karton veya galvaniz çerçeveye yerleştirilmesi ile imal edilirler. Kaset filtreler, cam elyaf malzemeden mamuldür. Metal çerçevelidir. Maksimum filtre ömrünü elde etmek için, filtrasyon alanı yüksektir. Mukavemeti artırmak için hem ön yüzünde hem de arka yüzünde tel takviyesi mevcuttur. Kaset filtreler havalandırma sistemlerinde ön filtre ve ana filtre olarak kaba ve ince toz taneciklerinin tutulmasında kullanılır.

Aktif Karbon Filtre :

Havalandırma emişlerinde kullanılan, organik kokuları, sigara kokularını tutan ön filtrelerdir. Sentetik elyafla da desteklenmiş çeşidi ayrıca tozlu ortamlarda toz tutucu olarak da kullanılır. Hava giriş yönü sentetik elyaf olup çıkış yönü aktif karbon emdirilmiş sentetik elyaftır. Kaset ve torba filtre halinde yüzeyi arttırılmış olarak standart ve standart dışı ebatlarda üretilir.

Rulo Filtreler:

Rulo filtreler % 100 polyester liflerden, cam elyaf malzemeden üretilmiştir. Rulo filtreler havalandırma sistemlerinde, kompresörlerde, mutfak davlumbazlarında, hava koşullandırma sistemlerinde kullanıldığı gibi boya kabinlerinde de ön filtre olarak kullanılmaktadır.

HVAC Uygulamaları

Karbon Rulolar :

Karbon rulolar, dokuma olmayan polyesterden yapılır ve ince aktif karbon tozlar emdirilir. Bu filtre malzemesi davlumbaz, hava yıkayıcılar, ev tipi iklimlendirme cihazları gibi bacasız uygulamalarda veya koku giderilmesi gereken tüm ortamlarda kullanışlıdır.

Hepa - Ulpa Filtreler :

Hepa filtreler, yüksek kaliteli cam elyaf filtre kâğıdından mamuldür. Hepa filtreler, mikro cam elyaf kağıdın minipile yöntemiyle katlanarak, MDF veya Alüminyum kasa içerisine yerleştirilmesi ve kasa kenarlarının poliüretan vasıtasıyla kapatılmasıyla elde edilir. Pileleme sırasında kullanılan termoplastikseperatörler(holt-melt), pileler arasında düzgün açıklıklar oluşmasını ve hava akımının düzgün dağılımını sağlamaktadır.Filtre elemanının özel mini pile sistemi mümkün olan en düşük dirençte yüksek filtrasyon sağlamaktadır. Ameliyathaneler, ilaç ve mikro elektronik üretimi gibi mükemmel hava kalitesine ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılır.

Aktif Karbon Kaset Filtreler :

Liflerine aktif karbon tozu emdirilmiş, sentetik filtre bezi pilelenerek neme dayanıklı mukavva veya galvaniz kasa içerisine yerleştirilmiştir. Sigara, yemek kokusu, ozon ve uçucu kirleticilerin arındırılmasında kullanılan bir filtredir. 48mm ve 95mm kalınlığında imal edilmektedir.

Aktif Karbon V Filtre :

Aktif karbon filtreler, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde duvar ve kanallarda kullanılır. Filtreler, hava besleme sistemlerinden giren insanlara, hayvanlara ve bitkilere zarar veren gaz kokularını ve zehirli maddeleri absorbe eder.Aktif karbon filtreler, kamu binaları, havaalanları, atölyeler, boya kabinleri, hastaneler, gıda ve ilaç endüstrisi, endüstriyel ve bireysel havalandırma sistemlerinde kullanılır.